majnon
04 خرداد 1402 - 10:23

شناسایی ۱۰۰ معروف و ۱۰۰ منکر اجتماعی در ادارات استان اصفهان

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: ۱۰۰ معروف و ۱۰۰ منکر اجتماعی در ادارات شناسایی شده و در اختیار شورای امر به معروف و نهی از منکر آن‌ها قرار گرفته و موظف هستند بستر ترویج معروف و ظرفیت مهار و مدیریت منکرات را فراهم کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام محسن مظاهری دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان صبح امروز در همایش سراسری دبیران و مدیران ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور اظهار کرد: در مدت ۷ ماه گذشته در بحث مطالبه‌گری اتفاقات خوبی رقم خورد و از ابتدای کار که موضوع مطالبه‌گری عفاف و حجاب و تحصن بانوان محجبه آغاز شد، ما حدود ۲۰ روز بانوان اصفهانی را در گلستان شهدا جمع کردیم و هر روز یکی از مسؤولان برای پاسخگویی در جمع آن‌ها حاضر می‌شد.

وی افزود: در حال حاضر شورای امر به معروف و نهی از منکر در ۲۳۲ اداره استان اصفهان تشکیل شده و به صورت تخصصی جلساتی را با دبیران این شوراها برگزار کرده‌ایم.

مظاهری خاطرنشان کرد: ۱۰۰ معروف و ۱۰۰ منکر اجتماعی در ادارات شناسایی شده و در اختیار شورای امر به معروف و نهی از منکر آن‌ها قرار گرفته و موظف هستند بستر ترویج معروف و ظرفیت مهار و مدیریت منکرات را فراهم کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان تصریح کرد: ما مرکز مشاوره‌ای را راه‌اندازی کردیم و بدون استثنا اگر در ادارات به موضوعی برخورد کنیم، افرادی که دچار انحرافی شده باشند توسط شورای امر به معروف آن اداره به این مرکز مشاوره معرفی می‌شوند.

وی با بیان اینکه در اجرای برنامه‌های فرهنگی از ظرفیت گروه‌های فرهنگی سطح شهر اصفهان می‌کنیم، عنوان کرد: این گروه‌ها در مترو و نقاط گردشگری با محوریت ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان به فعالیت‌های فرهنگی می‌پردازند.

مظاهری گفت: بسته فرهنگی عفاف و حجاب ویژه مدارس را به صورت بازی تدوین کرده‌ایم و در اختیار مدارس قرار داده‌ایم که با استقبال خوبی روبه‌رو شد و امیدواریم سال آینده این امر به صورت گسترده‌تر انجام شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان در پایان اذعان کرد: به صورت تخصصی به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر آموزش تذکر لسانی ارائه کردیم که در نوروز امسال این افراد در نقاط مختلف اصفهان حضور داشتند.

پایان پیام/ ۶۳۱۳۲/ح

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237411